O autorze

autor

Trochę historii:

Piszę od szesnastego roku życia. Mój pierwszy artykuł ukazał się w 1997 roku, w miesięczniku komputerowym "Magazyn Amiga" wydawnictwa Lupus. Tematem publikacji były komputerowe gry wieloosobowe (sieciowe), wtedy zupełnie niszowa gałąź rozrywki. Także w tym okresie napisałem moje pierwsze opowiadanie. Czułem, że pisanie jest tym co chciałbym w życiu robić.

Na początku publikowałem w "Czasie Warszawskim", magazynie "eXec" , a później różnych portalach internetowych (m.in. grupy Onet). Próbowałem sił w poezji, napisałem treatment scenariusza serialu telewizyjnego. Przez jakiś czas byłem copywriterem w agencji reklamowej (napisałem m.in. dwie ogólnopolskie reklamy radiowe). 

Od 2011 roku publikuję opowiadania. Najpierw Post Mortem – czyli w związku ze zgonem” (science-fiction). Później kolejno wydaję: "Wilczy skowyt" (satyra wiedźmińska - nagroda czytelników portalu Fantastyka.pl, 2011/2012), "Ja, powstaniec" (opowiadanie grozy w realiach powstania warszawskiego, 2014) i "O nieskorym kochaniu" (quasi-romans i satyra na relacje damsko-męskie,  2016).

Przez pewien czas prowadziłem swojego bloga, na którym niejako w oderwaniu od pisania na zlecenie i odpłatnego, publikowałem artykuły z szerokiego zakresu: recenzje teatralne i filmowe, opracowania historyczne i polityczne, światopoglądowe. Teksty o terroryzmie i geopolityce czytało kilkanaście tysięcy osób, pozytywnie wypowiadali się o nich dziennikarze i eksperci. To skłoniło mnie do przygotowania całościowego opracowania tematu zmian w światowym porządku. Tak powstała największa i najpoważniejsza do tej pory publikacja - "Globalna gra" (literatura faktu, 2017). Dobry odbiór i wydarzenia na arenie międzynarodowej skłoniły mnie do prowadzenia publicystyki skupionej wyłącznie na komentowaniu wydarzeń w ujęciu geopolitycznym. Tak powstała [Globalna Gra], a z nią podcast.  

Studiowałem prawo. Prowadziłem firmę komputerową, sklep internetowy, wydawałem i produkowałem gry komputerowe i sprzęt. Zawodowo związany jestem obecnie z działalnością w branży nieruchomości.

Interesuję się historią, polityką i wojskowością. Lubię podróże i gotowanie.