O autorze

autor

Piszę od szesnastego roku życia. Mój pierwszy artykuł ukazał się w 1997 roku, w miesięczniku komputerowym „Magazyn Amiga” wydawnictwa Lupus. Tematem publikacji były komputerowe gry wieloosobowe, wtedy zupełnie niszowa gałąź rozrywki. Także w tym okresie powstaje moje pierwsze opowiadanie.

Po kilku latach pracy redakcyjnej dostaję się na studia prawnicze, a moja działalność odtąd skupia się na prowadzeniu własnej firmy. Tylko okazjonalnie publikuję w „Czasie Warszawskim”, magazynie „eXec” oraz różnych portalach internetowych. Próbuję sił w poezji, piszę treatment scenariusza serialu telewizyjnego. Jednak nie odnoszę sukcesów.

Do regularnego pisania powracam w 2011 roku. Wykorzystując rosnącą falę zainteresowania ebookami, publikuję swoje pierwsze opowiadanie  Post Mortem – czyli w związku ze zgonem” (science-fiction). W dodatku odpłatnie. Pozytywny odbiór i liczba sprzedanych egzemplarzy, zachęcają mnie do dalszego twórczego rozwoju.

Pracuję jako copywriter w agencji reklamowej, tworzę reklamy radiowe, prasowe, social media. Regularnie publikuję w portalach Grupy Onet.  Szukam swojego miejsca i ostatecznie wiążę się z TwojePC.pl. Przez cały czas staram się rozwijać warsztat, próbując sił w różnych gatunkach. Kolejno wydaję: „Wilczy skowyt” (satyra wiedźmińska – nagroda portalu Fantastyka.pl, 2011/2012), „Ja, powstaniec” opowiadanie grozy w realiach powstania warszawskiego (2014) i „O nieskorym kochaniu” (romans, 2016).

Prowadzę swojego bloga, na którym niejako w oderwaniu od pisania na zlecenie i odpłatnego, publikuję artykuły z szerokiego zakresu: recenzje teatralne i filmowe, opracowania historyczne i polityczne, światopoglądowe. Teksty o terroryzmie i geopolityce czyta kilkanaście tysięcy osób, pozytywnie wypowiadają się o nich dziennikarze i eksperci. To skłania mnie do przygotowania całościowego opracowania tematu zmian w światowym porządku. Tak powstaje największa i najpoważniejsza do tej pory publikacja – „Globalna gra” (literatura faktu, 2017). Chwilę później, zakładam profil o tym samym tytule na Facebook`u oraz witrynę internetową globalnagra.pl, na których publikuję teksty z zakresu szeroko pojętej geopolityki.

Interesuję się historią, polityką, wojskowością, podróżami i gotowaniem.